אל"א – חזון חברתי למרפאה ציבורית

אזרחים לוקחים אחריות | קנאביס רפואי

עמותת אל"א נוסדה בשנת 2006 במטרה לעורר מודעות ולעודד מעורבות של אזרחים, בשינוי ותיקון עוולות חברתיות. יש לנו ארץ נהדרת, אזרחים נפלאים ומוסדות רבים שהוקמו לטובת הציבור ורובם אכן פועלים למען מטרה זו.

אבל, יש גם המון לתקן לשפר, וככל שעובר הזמן ואנו נותרים אדישים, מתקבעים הקלקולים והופכים לנורמות מקובלות כמו היו גזירה משמיים וגרוע מכך, מתרבים לכל תחומי החברה כמו וירוס רע..
בקווי היסוד של אל"א, מודגשת הגישה והאמונה, כי רובה המכריע של המלאכה חייבת להיעשות בסובלנות, אהבה, טיפוח האחריות האישית והכוללנית ותוך קריאה מתמדת להידברות חברתית-אחראית, ולחלוטין א-פוליטית.

אנו מאמינים שהזכות המוסרית של אדם להטיח ביקורת ולהביע מחאה, הנה זכות היכולה להיקנות רק בדרך של עשייה אישית. הכוונה לעשייה לטובת הזולת ללא שום תמורה מכל סוג.
המנטרות שלנו:

 • ארץ ישראל מוכרחה להיות המדינה הנקיה והטובה בעולם, לישראלים לחיות בה.
 • לא נכון להציב כמטרה לשנות סדרי העולם. נכון להתנהל בעולמנו (בגבולות ההיגיון)
  כאילו הוא כבר כפי שהיינו רוצים שיהיה.
 • ניצחון אמתי במלחמה הוא ביטול מוחלט של הצורך בה. כל יתר הניצחונות הם רק
  שלבים זמניים במערכות שעד אז.

בין פעילויות חברתיות רבות למען קידום מנהל ציבורי תקין העמותה עובדת הרבה עם אזרחים המתמודדים עם הפרעות נפשיות ובעיות בריאותיות.

במהלך העשור האחרון פועלות קבוצות תמיכה למתמודדים עם תסמינים של B.P והפרעות של P.T.S.D , המפגשים מתקיימים בפועל בבית העמותה ובחינם. הקבוצות פועלות בהתנדבות מלאה. (פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק שלנו).

ברוח חזונה של העמותה "חזון חברתי למרפאה ציבורית" הוקמה המרפאה "ירוק שירותי רפואה" אשר פועלת כגוף פרטי/עסקי המעניק שירותי רפואה ברוח ובחסות עקרונות וערכי העמותה.
במטרה לעזור ולסייע לכל אדם המרכיב את החברה הישראלית וזאת מתוך יכולת להתבונן באדם קודם כל כאדם ורק לאחר מכן לעטות את התארים, האבחנות, המגדרים וכל מה שעלול לעיתים להטות את העיקר לכיוון התפל..

חשוב לציין כי המרפאה הינה ישות כלכלית נפרדת מהעמותה אשר מקיימים בניהם שיתופי פעולה לטובת האזרח ולא למטרות רווח אישי.

 • העמותה פועלת ככל יכולתה בתחומים האמורים לע"ל ובתחומים נוספים, בהתנדבות מלאה ובחינם.
 • כל פעולות העמותה, ממומנות על ידי תרומות והן שקובעות את יכולתנו לפעול.
  לתרומות: מספר חשבון 8096681 בנק 09 (הדואר) סניף 01 על שם עמותת אל"א.